(+355) 4 22 57 532 / 22 27 508 | kksh@kksh.org.al
seminari-gjakut-berat-8-tetor-2016-8

Seminar ndërkombëtar “Së bashku për dhurimin vullnetar të gjakut” – Projekti “Klub 25”

  “Së bashku për dhurimin vullnetar të gjakut” – ishte tema e Seminarit ndërkombëtar të Kryqit të Kuq Shqiptar në kuadër të projektit “ Klub 25” që u organizua në Berat më 8-10 Tetor 2016, me mbështetje financiare të Kryqit të Kuq Norvegjez. Projekti Klub 25 është pjesë e Programit të gjakut të KKSH, nëpërmjet të… Lexo më tepër »

p1030591

Përfaqësues të shoqatave si motra vizitojnë Kryqin e Kuq Shqiptar

  Një delegacion i Gjysmëhënës së Kuqe të Emirateve të Bashkuara Arabe, i kryesuar nga Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i kësaj organizate z. Fahad Abdeirahman Bin Sultan vizitoi Kryqin e Kuq Shqiptar. Kryqi i Kuq Shqiptar u vizitua gjithashtu nga përfaqësues të Kryqit të Kuq Italian. Delegacioni kryesohej nga Presidenti i Komitetit Rajonal të Umbrias,… Lexo më tepër »

auto_95-vjetor-i-kryqit-te-kuq-shqiptar-3-1-768x5391475617685

Kryqi i Kuq Shqiptar feston 95 vjetorin e krijimit të tij

Kryqi i Kuq Shqiptar feston 95 vjetorin e krijimit të tij Në ambientet e Hotel ROGNER, me një ceremoni festive u kremtua 95 vjetori i themelimit të shoqatës. Presidenti i Kryqit të Kuq Shqiptar, Magj. Ylli ALUSHI në fjalën e tij të mbajtur në praninë e të ftuarve nga institucionet kryesore të vendit, trupi diplomatik,… Lexo më tepër »

moas-1

Njëzet e katër orë me Responder – anijen e shpëtimit të refugjatëve në Mesdhe

  (Foto: Rosemarie North / FNKK) Na ndiqni në një udhëtim 24 orësh në anijen e shpëtimit “Responder”, që punon për të shpëtuar jetë në detin Mesdhe si një partneritet ndërmjet Kryqit të Kuq dhe Stacionit të Ndihmës për emigrantët (MOAS). Që nga fillimi i operacioneve të tij në muajin gusht, ekipi në bordin e… Lexo më tepër »

Na ndiqni ne Youtube

Na ndiqni ne Facebook